Przy drodze S3 na wysokości Myśliborza

Pan Jezus, przez św. Faustynę, daje nam obietnicę znaną z Dzienniczka: „Przez obraz ten udzielać będę wiele łask, a przez to niech ma przystęp wszelka dusza do niego” (Dz. 570). Jest to obietnica… i zarazem zachęta do upowszechniania obrazu Jezusa Miłosiernego, tak  aby każdy człowiek miał szansę z nim się zetknąć.

Baner, który stanął na wysokości Myśliborza, ma 12 x 3,8 metra i widoczny jest z drogi S3 prowadzącej w kierunku nad morze. Według szacunków, trasą na tym odcinku przejeżdża miesięcznie około 200.000 osób (przy czym dużo więcej, z uwagi na wzmożony ruch turystyczny, w sezonie wakacyjnym). Dla znacznej części z nich jest to szansa na kontakt z obrazem “Jezu ufam Tobie” właśnie z uwagi na jego obecność w przestrzeni publicznej. Dla niektórych może to być nawet pierwsza styczność z obrazem Jezusa Miłosiernego – wiele osób po prostu nie chodzi do kościoła, nie korzysta z portali chrześcijańskich itd.

Druga sprawa, to samo Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, do którego baner kieruje. Nie jest ono zbyt znane, chociaż to miejsce w pewien sposób szczególne, wyróżnione http://jezuufamtobie.pl/o_nas/bip/. Warto odkryć tą “perełkę”, poznać Myślibórz i tamtejsze Sanktuarium.

Są również dobre doświadczenia duchowe związane z tym banerem. Znane są sytuacje, że osoby, które nie miały tego wcześniej w planach, zjeżdżały pod wpływem impulsu wywołanego banerem do myśliborskiego Sanktuarium – a w niektórych przypadkach również z prośbą o spowiedź. Takie świadectwa są bardzo budujące!

Instalacja baneru z Jezusem Miłosiernym nie obyła się bez różnych perypetii. Jest to już drugie podejście, gdyż poprzedni baner został zniszczony przez wichurę, jaka przeszła w tamtejszych okolicach. A że się to w ogóle udało, że baner może znowu stać… Bogu niech będą dzięki!:)

Montaż baneru, jak również jego bieżące utrzymanie kosztują. Jeśli masz taką możliwość i chcesz wesprzeć to dzieło, będziemy wdzięczni za każdą darowiznę na ten cel. Nr konta:( ZOSTANIE PODANY JUŻ WKRÓTCE), z dopiskiem “baner – Miłosierdzie Boże”.

Słowa Pana Jezusa: „Pragnę, aby cały świat poznał Miłosierdzie Moje” (Dz. 687) są ciągle aktualnym zaproszeniem, w które każdy może włączać się na swój sposób i swoją miarę.

Jezu, ufamy Tobie!:)