A o pewnym senatorze komuniście, który zmarł bez sakramentów, bo ich nie chciał przyjąć, powiedział mi w sekrecie i z ogromnym bólem, że nie został zbawiony, bo sam to zbawienie odrzucił. Ileż dobrych ludzi i kapłanów go przekonywało, by się wyspowiadał. ,,Bóg nikogo nie wysyła do piekła, tylko tych, którzy sami chcą tam iść. Cóż więcej mógł zrobić Pan Jezus, czego by nie zrobił? Przelał swą krew aż do ostatniej kropli, żeby nas zbawić” – mówił Ojciec Pio do swojej córki duchowej Cleonice Morcaldi.
Ojciec Pio (1887-1968) – włoski stygmatykZnalezione obrazy dla zapytania św. ojciec pio
Zdjęcie z ok.1918r
Zdjęcie zrobione po ok. 35 latach od stygmatyzacji
Rany stygmatów pozostały otwarte i krwawiące przez 50 lat. Zagoiły się tuż przed śmiercią. Wyznał ks. Karolowi Wojtyle, który odwiedził go w 1948r., że największy ból sprawiała mu rana ramienia, o której nikt nie wie i nie jest opatrywana. Dziwił się przyszły Papież dlaczego akurat jemu, zwykłemu księdzu, wyznał Ojciec Pio swoją tajemnicę. Stygmatyk doznawał fizycznych napaści diabłów, gorączki do 53º (tak, tak 53)  i licznych innych cierpień. To wszystko w intencji nawrócenia grzeszników i uwolnienia do Nieba dusz w czyśćcu cierpiących.
 Znalezione obrazy dla zapytania o pio spowiedzSpowiedź była głównym zajęciem św. Ojca Pio. Okłamywanie go było niemożliwe. Zaglądał on w ludzkie serca. Często sam wymieniał grzechy ludzi podczas spowiedzi.
ROZWÓD
Mówił: „Rozwód jest paszportem do piekła”.
KŁAMSTWA
Pewnego dnia, mężczyzna wyznał Ojcu Pio. ,,Ojcze, mówiłem kłamstwa, kiedy byłem w towarzystwie moich przyjaciół. Zrobiłem to, aby wszystkich rozbawić”. Ojciec Pio powiedział: ,,Ach tak! Czy ty chcesz iść do piekła z powodu żartów?”
PLOTKARSTWO
Pewnego dnia Ojciec Pio powiedział do penitenta: ,,Jeśli plotkujesz na temat innego człowieka to znaczy, że usuwasz tą osobę ze swojego serca. Lecz uświadom sobie, że gdy usuwasz tą osobę ze swego serca, razem z tą osobą z twojego serca usuwany jest również Jezus”.
Opuszczanie Mszy św. w niedziele
Pewien młody doktor wyznał swoje grzechy, a następnie pozostał w milczeniu. Ojciec Pio zapytał go czy ma jeszcze coś do powiedzenia, lecz doktor odpowiedział, że nie ma już nic do dodania. Wtedy Ojciec Pio powiedział: ,,Pomyśl czy w świąteczny dzień nie opuściłeś Mszy Świętej, ponieważ to jest grzech śmiertelny”. Nagle doktor przypomniał sobie, że opuścił niedzielne spotkanie Mszy Świętej, kilka miesięcy wcześniej.
,,Demon jest blisko ludzi, którzy przeklinają”.
W hotelu St. Giovanni Rotondo odpoczynek był niemożliwy, zarówno podczas dnia jak również i w nocy, z powodu opętanej dziewczynki, która wrzeszczała siejąc strach. Matka przyprowadzała ją każdego dnia do kościoła. Miała nadzieję, że Ojciec Pio uwolni jej dziecko od złego ducha. Również w kościele jej dziecko robiło wiele hałasu. Pewnego dnia, Ojciec Pio zakończył spowiadanie kobiet, przechodził przed dzieckiem, gdy ono przerażająco wyło. Było ono trzymane przez dwóch czy trzech mężczyzn. Święty, który był zirytowany całą tą wrzawą, uderzył nogą w kierunku dziecka a następnie dosięgnął głowy dziecka i powiedział: „Przestań! Wystarczy!”
Dziecko opadło na podłogę jakby było śpiące. Ojciec Pio powiedział do lekarza, który był tam obecny, aby przyprowadził je do Michała Archanioła, na Górze Świętego Archanioła. Kiedy grupa wraz z dzieckiem osiągnęła cel przeznaczenia, weszli do groty, gdzie ukazywał się Michał Archanioł. Dziecko poddźwignięto, lecz nikomu nie udało się przyprowadzić dziewczynki do ołtarza Archanioła. W trakcie wielkiego zamieszania, zakonnik wziął rękę dziecka i dotknął ołtarza. Wówczas dziewczynka opadła ponownie na ziemię z odczuciem ulgi. Po kilku minutach wstała i jak gdyby nic się nie stało zapytała swoją mamę: „Czy mogłabyś kupić mi lody?”
Po tym zdarzeniu grupa ludzi powróciła do St. Giovanni Rotundo, aby poinformować oraz podziękować Ojcu Pio. Na co Ojciec Pio powiedział do jej matki: „Powiedz swojemu mężowi, aby więcej nie przeklinał, inaczej demon powróci”.
Św. Ojciec Pio: ,,Tylko ten, kto się dużo modli, będzie zbawiony, kto niewiele się modli, jest w niebezpieczeństwie. Ten zaś, kto się nie modli, skazuje się na potępienie”.Znalezione obrazy dla zapytania o pio
,,Szuka się Boga w książkach, a znajduje się Go w modlitwie. Jeśli dzisiaj wiara ginie, to winić za to trzeba brak modlitwy. W książkach nie ma Pana Boga, lecz jest w modlitwie; im więcej się modlimy, tym bardziej wzrasta nasza wiara i znajdujemy Pana Boga. Wy, dzieci, nigdy nie zaniedbujcie modlitwy; módlcie się często w ciągu dnia”.
,,Ten, kto nie rozmyśla, postępuje tak, jak ten, kto nigdy nie przegląda się w lustrze i dlatego nie stara się o to, by wyglądać czysto. Może być brudny i nawet o tym nie wie. Osoba, która odprawia medytację i zwraca swoją myśl ku Bogu, który jest lustrem jej duszy, stara się, aby poznać swoje braki i naprawić je, by panować nad odruchami i uporządkować swoje sumienie”.
Więcej na: https://www.padrepio.catholicwebservices.com/POLSKA/POLSKA_index.htm
Znalezione obrazy dla zapytania O PIO